System CRM

Tylko pełen wgląd w proces sprzedażowy pozwala na wykorzystanie całego potencjału działu handlowego. Zarządzaj lejkiem sprzedażowym, procesem ofertowania, realizacją zadań, systemem premiowym i kampaniami marketingowymi za pomocą spersonalizowanej aplikacji do zarządzania relacjami z klientami klasy CRM.

Umów darmową konsultację Elektrniczny obieg dokumentów

Systemy CRM

Aplikacja do zarządzania relacjami z klientami to zbiór funkcjonalności, które wspierają wszystkie procesy biznesowe związane z pozyskaniem i utrzymaniem klienta. Definicja ta brzmi ogólnie ale jest to celowy zabieg, gdyż aplikacje CRM to spersonalizowane narzędzia tworzone zgodnie z wymaganiami i potrzebami klienta. Gdybyśmy zapytali naszych klientów jaka rozumieją pojęcie CRM, każdy powiedziałby coś odrobinę innego, a mimo to każdy miałby rację.

Oprogramowanie do zarządzania relacjami z klientem ma jeden cel. Oddać w ręce użytkownika taki zestaw informacji i funkcjonalności, który pomoże mu osiągnąć szczytowy potencjał sprzedażowy i marketingowy. Sposób w jaki osiągamy ten cel zależny jest od branży klienta i specyfiki jego działania. Istnieją systemy CRM dla hurtowni, aplikacje dla firm opierających sprzedaż o pośredników, czy też dla deweloperów, firm budowlanych, deweloperów usługowych lub produkcyjnych. Mimo innego zbioru funkcji, wszystkie mają za zadanie automatyzację pracy, prezentację kluczowych danych i wsparcie w realizowaniu codziennych operacji.

Architektura naszego systemu do elektronicznego obiegu dokumentów pozwala na zaprogramowanie bazy danych i powiązanych z nią interfejsów graficznych i funkcji w sposób odzwierciedlający rzeczywiste potrzeby klienta. Nie sposób wymienić więc wszystkich procesów biznesowych, jakich jesteśmy w stanie zaimplementować. Wymieniliśmy jednak kilka najpopularniejszych. Jeżeli nie widzisz tu funkcji, której szukasz - poczytaj o naszym software house.

user Budowanie i profilowanie bazy kontrahentów
kanban Zarządzanie Sales Pipeline (widok KANBAN)
filter Lejek sprzedażowy i analizy sprzedażowe BI
tag Baza danych produktów i usług
cash Indywidualne cenniki i rabaty dla klientów
database Integracja z systemem ERP i stronami WWW
clipboardcheck Zlecanie zadań i nadzór nad ich realizacją
calculator Proces tworzenia ofert
document Proces obsługi zamówień i umów
chartbar Tworzenie i realizacja planów sprzedażowych
calendar Obsługa kalendarzy pracowników i zasobów

CRM system dla firm

CRM to system dla firm, które do prowadzenia swojej działalności muszą pozyskiwać nowych klientów, oraz dbać o potrzeby bieżących. Z racji tego, że proces handlowy i utrzymaniowy wygląda w każdej firmie mnie lub bardziej inaczej – do budowania spersonalizowanych systemów CRM wykorzystuje się narzędzia BPM, czyli platformy za pomocą których zbudować można dowolną aplikację biznesową. Właśnie w taki sposób działa Nextgeno.

Zakres funkcjonalny i wygląd systemu zależy tylko i wyłącznie od potrzeb, pomysłu i budżetu klienta. Jako zespół o wieloletnim doświadczeniu w tworzeniu i wdrażaniu CRM (systemów dla firm) jesteśmy w stanie przeprowadzić dogłębną analizę przedwdrożeniową, a w oparciu o jej wyniki zaproponować konkretny zestaw funkcji, który zaspokoi potrzeby organizacji, oraz który usprawni, uprości i zautomatyzuje wiele codziennych zadań.

filter

Kontrola sprzedaży

CRM daje pełen wgląd w proces pozyskania i utrzymania klienta.

briefcase

Asystent handlowca

Handlowiec wie wszystko o swoim kliencie i ofercie firmy.

chartbar

Planowanie i reagowanie

Możliwość planowania sprzedaży i reagowania w oparciu o bieżące dane.

mobile

Dostępność

Aplikacja działa na każdym komputerze i urządzeniu mobilnym.

shield

Bezpieczeństwo danych

System uprawnień decydujący kto i w jakim stopniu ma dostęp do danych.

chat

Praca zespołowa

System CRM wspiera pracę zdalną, rozproszoną i zespołową.

Jak działa oprogramowanie CRM

Zastanawiasz się jak działa oprogramowanie CRM? Klasyczne wdrożenie systemu CRM pozwala na rejestrowanie szans sprzedażowych i prezentację ich w formie tablicy kanban reprezentującej poszczególne etapy procesu sprzedażowego. Formularz szansy sprzedaży przechowuje wszystkie istotne w procesie sprzedażowym dane takie jak nazwa spółki, osoba do kontaktu, przedmiot potencjalnej sprzedaży, planowana wartość czy data zamówienia. Dane te, podobnie jak pozostałe elementy systemu CRM są dostosowane do wymagań klienta. Użytkownik może planować zadania i spotkania w kalendarzu, tworzyć cenniki, kosztorysy i oferty, oraz rejestrować zamówienia lub umowy. Każdą z tych czynności wykona w biurze na komputerze lub w terenie na telefonie lub tablecie.

Zarząd i kierownictwo tworzyć mogą plany sprzedażowe, oraz indywidualne cele dla handlowców, wyliczać premie w oparciu o wewnętrzne algorytmy, oraz zlecać zadania do wykonania. Wszystkie dane zebrane w ramach procesu pozyskania i utrzymania klienta mogą być konwertowane na czytelne raporty w postaci tabel, rankingów czy wykresów, oraz prezentowane na pulpicie użytkownika lub specjalnie wydzielonym obszarze.

Porozmawiajmy!

Przejdź do formularza kontaktowego i umów darmową konsultację.

Umów darmową konsultację